Laureaci VIII edycji

Debiut Publicystyczny:
Paulina Padzik
, zapewnia, że w swojej pracy chce przede wszystkim dawać głos tym, którzy na co dzień głosu nie mają, za to zmagają się z różnymi problemami i niesprawiedliwością, jakiej doświadczyli. Tak, jak 29-letni Szczepan, który przeszedł udar mózgu. Gdyby lekarze nie kazali mu czekać na niezbędną pomoc 10 godzin, i gdyby nie uważali, że wcale nie jest chory, tylko jest pod wpływem dopalaczy, pewnie nie byłby dziś sparaliżowany. Szczepan na szczęście nie poddaje się i walczy o lepsze jutro, w którym chce poślubić swoją narzeczoną.

Inicjatywa Roku:
Ciekawy pomysł na materiał dziennikarski znalazł też Krzysztof Story, który mając duszę reportera wyruszył w podróż po Polsce odwiedzając ludzi mieszkających pod tym samym adresem (przy tej samej ulicy i pod tym samym numerem domu), tyle tylko, że w różnych miastach.

Reportaż – po debiucie:
“Zbrodnia i prawda” Marcin Więckowski
, który nie tylko zdecydował się na realizację ważnego historycznie tematu, ale też podjął ryzyko związane z obecnością w miejscu, w którym w 1944 r. doszło do ludobójstwa. Ryzykiem były też rozmowy ze wszystkimi, którzy mogą posiadać wiedzę związaną z tym, co wydarzyło się w Hucie Pieniackiej.

Młodzi Twórcy Filmowi:
Weronika Zagórowska
za film o Michale Ziomku, niepełnosprawnym wokaliście, chciała natomiast pokazać widzom, że skoro chłopak poruszający się na wózku inwalidzkim może czerpać z życia pełnymi garściami, to również każdy z nas może cieszyć się każdym dniem.