Laureaci VII edycji

Debiut Publicystyczny:
Antoni Rokicki
za reportaż radiowy “Rodzeństwo”. Autor wykazał się w nim dziennikarską wrażliwością na problemy innych ludzi, a także głęboką empatią i w poruszający sposób pokazał, że pomimo trudności związanymi z chorobą, osoby te mają prawo do szczęścia, rozwoju czy życia towarzyskiego.

Inicjatywa Roku:
Marcin Okoniewski
za reportaż filmowy “Słowem stworzone”. Zdaniem kapituły, w oryginalny i nowatorski sposób pokazał on ciekawe rozwiązanie promujące ideę czytelnictwa oraz wartościowych treści. Co więcej, wszystko to zostało ukazane w bardzo rzetelny sposób za pomocą pięknego obrazu oraz dynamicznego montażu.

Reportaż – po debiucie:
Szymon Piegza i Beata Kwiatkowska
jury zdecydowało, że nagroda w wysokości 1000 zł ufundowana przez redakcję “Gościa Niedzielnego” zostanie podzielona pomiędzy dwóch autorów: Szymona Piegzę i Beatę Kwiatkowską.

Szymon Piegza tekstem “Pan Bóg będzie nad nami czuwał” pokazał, że potrafi w świadomy sposób wykorzystać formę reportażu i skupić się na bohaterze i jego historii. Z kolei Beata Kwiatkowska reportażem radiowym “Nielotne” ujęła kapitułę tym, że w plastyczny sposób przedstawiła wybrany przez siebie temat i zachowała w nim cechy gatunkowe reportażu.

Młodzi Twórcy Filmowi:
Kamil Kastelik
za materiał “Synek na krawędzi”. Film ten wyróżnia zachowanie najwyższych standardów gatunku oraz pełne wrażliwości spojrzenie na bohatera.

W efekcie powstał reportaż o życiowej determinacji w przełamywaniu szarej rzeczywistości i chęci pozostawienia po sobie śladu.